ZOFOBAS (Zophobas morio) – ČERV je rozšířen v jižní a střední Americe. Živí se rostlinnými a živočišnými zbytky. Krmíme různým druhem ovocem a zeleninou. Můžeme též krmit směsí ovesných vloček, kukuřičné mouky, kvasnic a sušeného mléka. Porce této směsi navlhčíme tak, aby se daly dělat kuličky. Můžeme také použít směs z jiných druhů obilovin. Larvy žerou i krmení pro velká zvířata, jako sušené žrádlo pro psy a kočky.
K chovu se hodí nádoby odolné proti vlhkosti a s hladkými stěnami, t.j. ze skla nebo z umělých hmot. Měly by být velké nejméně 35 x 20 x 20 cm. Krabice o rozměrech 50 x 30 x 30 cm je nejvhodnější, protože prakticky nabízí místo pro 200–500 brouků. Substrát pro larvy musí být lehký a musí propouštět vzduch, dobře držet teplo a přijímat a udržovat vlhkost. Všechny tyto podmínky splňuje směs ze stejného dílu rašeliny (lignocelu) a pilin. Chovné nádoby plníme asi 7 cm vysoko vlhkým substrátem. Samičky kladou vajíčka do trhlin v kůře, kde jsou chráněna proti jiným broukům. Můžeme jim ke kladení nabídnout i naštípnutý kus dřeva nebo kousek korku omotaný sítí, nebo použijeme prokladky od vajec.
Při teplotě chovu 27–29°C potřebuje larva 3,5–4 měsíce k vývoji, ale velikost larvy vyváží tuto dlouhou dobu vývoje. Larva se z vajíčka vylíhne za 8–12 dní. Žravé larvy dosáhnou už po 6–8 týdnech plnou délku těla, ale teprve po dalších 5–6 týdnech se kuklí. Tři týdny před zakuklením přijímají larvy jen málo potravy. Kukla je v klidu 2,5–8,5 týdne. Imaga se začnou pářit 2 týdny po přeměně, samičky začnou o týden později klást první vajíčka. Brouci vydrží při správné teplotě žít celý rok. Přesné množství vajíček, které může samička naklást, není známo, u nás je to asi kolem 400 ks.